jakie ubezpieczenie turystyczne do bułgarii

Czy EKUZ obowiazuje w Bułgarii?

Karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – obowiązuje w Bułgarii. Mogą ją wyrobić osoby ubezpieczone w polskim Narodowym Funduszu Zdrowia. W trakcie wizyty u bułgarskiego lekarza należy okazać kartę.

Co daje Karta EKUZ w Bułgarii?

Bułgaria – co zapewnia karta EKUZ? Dzięki EKUZ turyści z Polski mogą w Bułgarii skorzystać ze świadczeń refundowanych przez tamtejszy odpowiednik NFZ. Odbywa się to na zasadach takich, jakie dotyczą także obywateli bułgarskich. Pomoc dotyczy jednak wyłącznie niezbędnych świadczeń medycznych.

Ile pieniędzy wziąć do Bułgarii?

Do Bułgarii najlepiej zabrać ze sobą euro, gdyż zależność między tymi dwoma walutami od wielu lat pozostaje bardzo stabilna. Można również wziąć dolary, ale ich kurs w stosunku do lewów jest już mniej stabilny.

Czy lubia Polakow w Bułgarii?

Mimo tych drobnych negatywnych akcentów Bułgarzy lubią Polaków i liczą, że będą odwiedzać ich kraj równie tłumnie, co przed pandemią. W końcu te setki tysięcy turystów z Polski napędzają ich lokalną gospodarkę.

Czego nie wolno robić w Bułgarii?

Nie próbuj kupować, sprzedawać, transportować ani używać narkotyków, jeśli więzienna cela w Bułgarii nie znajduje się na twojej liście obowiązkowych atrakcji.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: