jakie ubezpieczenie turystyczne do anglii

Czy polskie ubezpieczenie obowiązuje w Anglii?

Po 31 grudnia 2020 r. nadal będziesz mógł skorzystać z planowych świadczeń opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie i Polsce. Jeśli jesteś osobą uprawnioną do świadczeń zdrowotnych w Polsce, czyli osobą ubezpieczoną lub uprawnioną na podstawie przepisów szczególnych, złóż wniosek o wydanie dokumentu S2.

Czy potrzebne ubezpieczenie do Anglii?

Pomimo tego, że Wielka Brytania oficjalnie nie jest już w Unii Europejskiej, polscy turyści, którzy przed wyjazdem wyrobili Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), nadal będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania z podstawowych świadczeń opieki lekarskiej i zdrowotnej, podczas przebywania w Anglii.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Anglii?

Koszt polisy zależy od charakteru wyjazdu, długości pobytu, potrzeb osoby ubezpieczonej. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Anglii można znaleźć od 2,56 zł dziennie. Zakres i koszt polisy można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Czy karta NFZ jest wazna w UK?

Karty EKUZ możesz używać w innym niż Twoje państwie UE/EFTA oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Czy potrzebuję Zieloną Kartę z Anglii do Polski?

Zielona karta nie będzie Ci już potrzebna! Po Brexicie każdy kierowca zobowiązany był do posiadania tzw. zielonej karty podczas wyjazdu poza granice Wielkiej Brytanii. Rozporządzenie dotyczyło również mieszkańców Irlandii Północnej, którzy przekraczali granicę z Republiką Irlandii.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: