jakie ubezpieczenie szkolne

Jakie jest ubezpieczenie szkolne?

Co to jest ubezpieczenie szkolne? Ubezpieczenie NNW szkolne to polisa dla ucznia, która chroni od następstw nieszczęśliwych wypadków. W wyniku zdarzenia dziecko doznaje uszczerbku na zdrowiu i na podstawie dokumentów lekarskich, w których określony jest procent uszczerbku na zdrowiu, rodzice otrzymują odszkodowanie.

Ile kosztuje ubezpieczenie w szkole?

Na ubezpieczenie swojej pociechy możemy zdecydować się również w szkole. W takim przypadku koszt ubezpieczenia wacha się uśredniając od 40 do 60zł. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy porównywać propozycji.

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne ucznia?

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne: odszkodowanie NNW? Co do zasady, każde ubezpieczenie szkolne jest zabezpieczeniem zdrowia i życia dziecka. Polisa gwarantuje więc wypłatę świadczeń w przypadku śmierci, wypadku, zdarzeń, urazów, trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Czy szkoła może ubezpieczyć ucznia?

Ministerstwo Edukacji i Nauki Według prawa jak i komunikatów KNF i Ministerstwa Edukacji i Nauki, nie ma przymusu ubezpieczania dziecka w szkole. Ochrona dziecka w ramach ogólnej szkolnej polisy jest dobrowolnym wyborem rodzica.

Czy każdy uczeń jest ubezpieczony?

Dzieci. Osoby do 18 roku życia, mają prawo do opieki zdrowotnej niezależnie od tego, czy są ubezpieczone, czy nie. Ustawa stanowi jednak, że podlegają one obowiązkowi ubezpieczenia, co oznacza, że muszą być do ubezpieczenia zgłoszone.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: