jakie ubezpieczenie szkolne wybrać

Jakie ubezpieczenie dla ucznia?

Ubezpieczenie szkolne NNW to ubezpieczenie, które ma zapewnić wsparcie w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochrona dotyczy zarówno wypadków, jak i śmierci ubezpieczonego. Najczęściej ochroną obejmuje dzieci między 6 a 18 rokiem życia, jednak można również ubezpieczyć młodsze i starsze dzieci.

Czy warto Ubezpieczac dziecko w szkole?

Ceny szkolnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zaczynają się od 29 zł na rok. Eksperci przekonują, że zdecydowanie warto ubezpieczyć dziecko. 1 września rok szkolny rozpocznie około 5 mln uczniów.

Ile kosztuje ubezpieczenie w szkole?

Na ubezpieczenie swojej pociechy możemy zdecydować się również w szkole. W takim przypadku koszt ubezpieczenia wacha się uśredniając od 40 do 60zł. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy porównywać propozycji.

Jakie ubezpieczenie po szkole?

Uczeń lub student tak długo będzie podlegał ubezpieczeniu zdrowotnemu, jak długo będzie się uczył. Jeśli jednak nie zdecyduje się kontynuować edukacji, może zostać ubezpieczony przez pracodawcę lub urząd pracy, a do 26. roku życia przez rodziców. Po ukończeniu szkoły warto też zadbać o polisę NNW.

Czy każdy uczeń jest ubezpieczony?

Dzieci. Osoby do 18 roku życia, mają prawo do opieki zdrowotnej niezależnie od tego, czy są ubezpieczone, czy nie. Ustawa stanowi jednak, że podlegają one obowiązkowi ubezpieczenia, co oznacza, że muszą być do ubezpieczenia zgłoszone.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: