jakie ubezpieczenie samochodu w niemczech

Jakie ubezpieczenie samochodu do Niemiec?

Wyjeżdżając do Niemiec, powinieneś zabrać ze sobą potwierdzenie zakupu polisy OC – posiadanie tego ubezpieczenia jest obowiązkowe zarówno w Polsce, jak i na terenie Niemiec. Polisa OC chroni Twój majątek. Gdybyś przez nieuwagę spowodował kolizję czy wypadek, ubezpieczyciel pokryje wynikłe szkody.

Jakie są koszty ubezpieczenia samochodu w Niemczech?

Zgodnie z informacjami organizacji „Insurance Europe”, średnia składka roczna za OC w Niemczech wynosi 237 euro, co plasuje ten kraj na szóstym miejscu pod względem cen za polisy. Dla porównania, Polska plasuje się w tym rankingu na 13 miejscu ze średnią ceną za OC w wysokości 106 euro.

Co obejmuje ubezpieczenie Teilkasko w Niemczech?

Teilkasko pokrywa szkody przy kradzieży pojazdu lub jego części, włamaniu do pojazdu, zniszczeń przez burze, grad lub powódź. Pękniecie szyb jest również pokrywane przez ubezpieczenie Teilkasko.

Czy polskie ubezpieczenie OC obowiązuje w Niemczech?

Podróżując samochodem zarejestrowanym w Polsce po terytorium zdecydowanej większości państw Europy wystarczy mieć przy sobie potwierdzenie posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Polskie OC zadziała na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Czy w Niemczech trzeba mieć Gasnice w aucie?

Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić, jakie jest obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech. Podobnie jak w Polsce, tak i w Niemczech, należy mieć w aucie trójkąt ostrzegawczy i gaśnicę.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: