jakie ubezpieczenie na wyjazd do tajlandii

Jakie dokumenty do wyjazdu do Tajlandii?

Obywatele polscy, którzy podróżują do Tajlandii w celu turystycznym do 30 dni (do 45 dni w okresie od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r.), nie muszą mieć wizy. W przypadku podróży w celu innym niż turystyczny lub gdy pobyt turystyczny ma być dłuższy niż 30/45 dni, wiza jest wymagana.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tajlandii?

W celach turystycznych można przebywać w Tajlandii bez wizy do 30 dni. Obowiązującym ustrojem w Tajlandii jest monarchia, religią buddyzm, a walutą tajlandzki bath. W Tajlandii nie należy pić kranowej. Uważać trzeba też na jedzenie przygotowywane na ulicznych straganach.

Czy wyjazd do Tajlandii jest bezpieczny?

Tajlandia należy do bezpiecznych krajów, ale wszystko zależy od tego, co chcemy robić. Jeśli planujemy wypoczynek na plaży połączony ze zwiedzaniem – nie powinniśmy się obawiać wyjazdu… Pod warunkiem, że zachowamy ostrożność, nawet podczas spacerów, zakupów czy przechodzenia przez ulicę.

Czego nie wolno robić w Tajlandii?

Nie powinniśmy też dotykać niczego stopami, popychać, zamykać (np. drzwi), siedzieć ze stopami na ławce itd. Stopy utożsamiane są z nieczystością.

Ile kosztują wakacje w Tajlandii?

Szacowany najtańszy koszt wyjazdu do Tajlandii z biurem podróży: od około 5 490 zł (wycieczka objazdowa) do około 5820 zł (all inclusive). Zalety: Zapewniony przez organizatora przejazd i nocleg. Zapewnione wyżywienie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: