jakie ubezpieczenie na wyjazd do norwegii

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne w Norwegii?

Członkiem norweskiego systemu opieki społecznej stajesz się automatycznie od pierwszego dnia pracy. Składki na ubezpieczenie zdrowotne w wysokości 7,2% są potrącane z wynagrodzenia brutto, podobnie zresztą jak w Polsce.

Co daje Karta EKUZ w Norwegii?

Norwegia – co zapewnia karta EKUZ? Wyjeżdżając do Norwegii, warto wyrobić kartę EKUZ, gdyż jest honorowana w tym kraju, mimo że Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej. Poszkodowany lub chory Polak otrzyma niezbędną pomoc medyczną, która będzie bezpłatna w takim zakresie, jak obowiązuje Norwegów.

Jak zamowic Europejską Kartę Zdrowia w Norwegii?

Obywatele Norwegii, którym przysługuje karta EKUZ, mogą ją zamówić, logując się w portalu helsenorge.no.

Ile kosztuje leczenie w Norwegii?

Przykładowe koszty to: Wizyta u lekarza podstawowej opieki – 141 NOK w ciągu dnia, ok. 240 NOK wieczorem, w nocy oraz w dni świąteczne. Wizyta domowa – w ciągu dnia i nocy odpowiednio 190 NOK i 304 NOK.

Ile kosztuje prywatna wizyta u lekarza w Norwegii?

wizyta u lekarza podstawowej opieki w ciągu dnia: ok. 150 – 200 NOK. porada specjalisty na podstawie skierowania: 300 NOK, bez skierowania: 450 NOK.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: