jakie ubezpieczenie do wielkiej brytanii

Czy polskie ubezpieczenie obowiązuje w Anglii?

Po 31 grudnia 2020 r. nadal będziesz mógł skorzystać z planowych świadczeń opieki zdrowotnej w Zjednoczonym Królestwie i Polsce. Jeśli jesteś osobą uprawnioną do świadczeń zdrowotnych w Polsce, czyli osobą ubezpieczoną lub uprawnioną na podstawie przepisów szczególnych, złóż wniosek o wydanie dokumentu S2.

Jakie ubezpieczenie wykupić na wyjazd do Anglii?

Wizy na podróż turystyczną na krótki czas nie są obowiązkowe. EKUZ zadziała w UK, ale nie gwarantuje pełnej ochrony zdrowotnej podczas wyjazdu. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Wielkiej Brytanii powinno obejmować koszty leczenia, NNW, OC, Assistance, czy ochronę bagażu.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do Anglii?

Koszt polisy zależy od charakteru wyjazdu, długości pobytu, potrzeb osoby ubezpieczonej. Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Anglii można znaleźć od 2,56 zł dziennie. Zakres i koszt polisy można sprawdzić w naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Co jest potrzebne do wyjazdu do Anglii?

Jedziesz do UK? Zabierz paszport! Od 1 października 2021 r. wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu*.

Czy karta NFZ jest wazna w UK?

Karty EKUZ możesz używać w innym niż Twoje państwie UE/EFTA oraz w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: