jakie ubezpieczenie do tunezji

Jakie dokumenty na wyjazd do Tunezji?

Wszystkie osoby powyżej 18 roku życia w pełni zaszczepione wjeżdżające na terytorium Republiki Tunezyjskiej zwolnione są z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu, pod warunkiem okazania zaświadczenia potwierdzającego pełne szczepienie lub paszportu covidowego.

Gdzie nie działa karta EKUZ?

Jeżeli nie jesteś obywatelem państwa członkowskiego UE, to nie możesz skorzystać z bezpłatnego leczenia na EKUZ w następujących krajach: Islandia, Norwegia, Lichtenstein, Szwajcaria, Dania.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Tunezji?

Przed wyjazdem do Tunezji należy mieć paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty, w której planowo będzie się opuszczać Tunezję. Dokument powinien być w bardzo dobrym stanie, gdyż wszelkie zagniecenia, zamazane wizy itp. stanowią powód do długotrwałej i uciążliwej procedury wyjaśniającej na lotnisku.

Jakie lekarstwa do Tunezji?

Warto mieć ze sobą dozwolone środki przeciwbólowe, a także leki na biegunkę i zaparcia. Ponadto w apteczce powinny się znaleźć także opatrunki (gaza, bandaże, plastry), środki do dezynfekcji i pęseta. W przypadku wyjazdów do krajów egzotycznych przydadzą się repelenty przeciw owadom oraz moskitiera.

Ile wziąć pieniędzy do Tunezji na tydzień 2022?

1,600 PLN (1,100 TND) za niskobudżetowy wyjazd na 7 dni do Tunezji. 3,400 PLN (2,200 TND) za jeden tydzień komfortowego pobytu w Tunezji. 5,800 PLN (3,800 TND) za tydzień luksusowych wakacji w Tunezji.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: