jakie ubezpieczenie do szwajcarii

Czy w Szwajcarii potrzebna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Karta EKUZ w Szwajcarii Choć Szwajcaria, zachowując niezależność, pozostaje poza Unią Europejską, jako członek Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu jest objęta zasięgiem działania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne jest w Szwajcarii?

Jak już wspomnieliśmy, w Szwajcarii obowiązkowe jest podstawowe ubezpieczenie zdrowotne (Grundversicherung). Zapewnia ono dostęp do ograniczonego zakresu usług – głównie wizyt u lekarza pierwszego kontaktu oraz pomocy w razie choroby. Wysokość miesięcznych opłat zależy od wybranego modelu opieki lekarskiej oraz tzw.

Ile kosztuje krankenkasse w Szwajcarii?

Cena (tylko podstawowego ubezpieczenia) wynosi pomiędzy 250 a 450 CHF miesięcz- nie i zależy od franszyzy, kantonu oraz wieku ubezpieczonego. Ubezpieczenie pokrywa koszty choroby, koszty związane z macierzyństwem.

Co trzeba mieć przy wjeździe do Szwajcarii?

Do Szwajcarii możesz wjechać na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego i przebywać w kraju do 90 dni, w celach turystycznych. Szwajcaria należy do strefy Schengen.

Ile kosztuje wizyta u lekarza w Szwajcarii?

Pacjent wnosi standardową opłatę za każdy 30-dniowy okres leczenia (obecnie pobiera się 92 CHF od osób dorosłych i 33 CHF od osób do 18. roku życia). W przypadku leczenia stacjonarnego w szpitalu od dorosłych pacjentów za każdy dzień pobytu pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 15 CHF.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: