jakie ubezpieczenie do maroko

Jakie ubezpieczenie do Maroka?

Turyści z Europy podróżujący do Maroka, na terenie tego kraju nie są objęci ochroną w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Zwykła wizyta u lekarza pierwszego kontaktu może kosztować od 10 do 20 euro. Za poradę u specjalisty zapłacimy minimum 30 euro, podobnie jak za pomoc nocną lub weekendową.

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Maroka?

W Maroku warto zachować ostrożność na terenach pustynnych, szlakach turystycznych i terenach oddalonych od głównych miast. Turystom udającym się na wyprawy w obszary niezamieszkałe zaleca się korzystanie z usług licencjonowanych przewodników. Niewskazane są nocne spacery po medinach – starych dzielnicach miast.

Czy Maroko jest bezpieczne dla turystów?

149 państw zostało ocenianych w 9 kategoriach, w tym „bezpieczeństwo i ochrona”,. Według tego raportu Maroko zajmuje 35. miejsce w skali świata. Co więcej, zgodnie z raportem, jest to najbezpieczniejsze państwo w Afryce.

Jak osiedlić się w Maroku?

Wniosek o kartę pobytu w Maroku składa się w „Préfecture de Police” w mieście zamieszkania. Jest tam biuro w całości poświęcone sprawom obcokrajowców – biuro nazywa się „Bureau des Etrangers” – i będzie ono nadzorować cały proces.

Co opłaca się kupić w Maroku?

Warto kupić:Olej arganowy – zwany “złotem Maroka”.Wyroby ze złota – w Maroku znajdziemy piękną, złotą biżuterię ręcznie robioną. … Wyroby ze srebra – Maroko słynie również z przepięknych wyrobów ze srebra.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: