jakie ubezpieczenie do bułgarii

Ile kosztuje ubezpieczenie do Bułgarii?

Przykładowe ceny polisy turystycznej do BułgariiUbezpieczycielTU Europa (6 zł/dzień)Generali (8 zł dzień)Koszty leczenia175 852 zł500 000 złRatownictwo21 982 zł500 000 złNNW21 982 zł50 000 złOC219 815 zł200 000 zł–

Co daje Karta EKUZ w Bułgarii?

Dzięki EKUZ turyści z Polski mogą w Bułgarii skorzystać ze świadczeń refundowanych przez tamtejszy odpowiednik NFZ. Odbywa się to na zasadach takich, jakie dotyczą także obywateli bułgarskich. Pomoc dotyczy jednak wyłącznie niezbędnych świadczeń medycznych.

Czy lubia Polakow w Bułgarii?

Mimo tych drobnych negatywnych akcentów Bułgarzy lubią Polaków i liczą, że będą odwiedzać ich kraj równie tłumnie, co przed pandemią. W końcu te setki tysięcy turystów z Polski napędzają ich lokalną gospodarkę.

Ile pieniędzy wziąć do Bułgarii?

Do Bułgarii najlepiej zabrać ze sobą euro, gdyż zależność między tymi dwoma walutami od wielu lat pozostaje bardzo stabilna. Można również wziąć dolary, ale ich kurs w stosunku do lewów jest już mniej stabilny.

Na co trzeba uważać w Bułgarii?

Znaczny udział w napadach i kradzieżach mają prostytutki i alfonsi. Więc unikajcie mało oświetlonych miejsc oraz okolic parków i lasów. W kurortach zdarzają się włamania do pokoi hotelowych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: