jakie ubezpieczenie dla karty pobytu

Czy karta pobytu daje ubezpieczenie?

Zgodnie z art. 8 pkt 21 ustawy cudzoziemiec, który otrzymał kartę stałego pobytu, podlega obowiązkowi ubezpieczenia się w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego. Obowiązek ubezpieczenia powstaje z dniem otrzymania karty stałego pobytu – art. 15 pkt 10 ustawy.

Jak ubezpieczyć Ukraińca?

Ukrainiec zatrudniony w Polsce w oparciu o umowę o pracę ma możliwość skorzystania z darmowej opieki medycznej gwarantowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przy tego rodzaju umowie pracodawca zgłasza pracownika do ubezpieczenia zdrowotnego, również gdy pracownik jest obywatelem Ukrainy.

Jakie ubezpieczenie dla cudzoziemca?

Obcokrajowiec może ubezpieczyć się na pobyt w Polsce, korzystając z ubezpieczenia turystycznego „Twoja podróż”. Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie kosztów leczenia w Polsce będzie dotyczyć jedynie nieszczęśliwych wypadków.

Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne dla cudzoziemca?

Koszt ubezpieczenie zdrowotnego dla cudzoziemców zaczyna się od 69 złotych miesięcznie.

Jak się leczyć bez ubezpieczenia?

Osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, bezdomne, które nie mogą uzyskać ubezpieczenia zdrowotnego także mogą korzystać z bezpłatnej opieki zdrowotnej. W tym celu powinny zwrócić się o pomoc do wójta, burmistrza lub prezydenta miejscowości, w której mieszkają.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: