jakie są zniżki na ubezpieczenie samochodu

Co trzeba zrobić żeby mieć zniżki na OC?

Najczęściej zniżki można uzyskać za:Bezszkodową jazdę … Doświadczenie i wiek kierowcy. … Współwłaściciela pojazdu. … Opłacenie polisy z góry za cały rok. … Miejsce zamieszkania. … Wykonywanie konkretnych zawodów. … Markę i rodzaj pojazdu. … Rok produkcji samochodu.

Komu należą się zniżki OC?

Zniżki OC i zniżki AC to systemy rabatowe powszechnie stosowane przez firmy ubezpieczeniowe. Przyjęło się, że zniżka w ubezpieczeniach komunikacyjnych przysługuje kierowcy po roku bezszkodowej jazdy.

Ile zniżek OC traci się po kolizji 2022?

Okres obniżenia zniżek podobnie jak wysokość ich utraty jest określany indywidualnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak podpowiadają eksperci z sektora ubezpieczeniowego, najczęściej za pojedynczą kolizję spowodowaną z winy kierowcy, instytucje ubezpieczeniowe zabierają od 10 do 20% zniżek.

Ile procent zwyżki za wiek?

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki. W danym towarzystwie zwyżka za wiek może wynosić np. 10 proc., ale opłata za OC będzie wyższa niż w firmie, która nakłada zwyżkę w wysokości 20 proc.

Do jakiego wieku jest zwyżka na OC?

Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia. Należy jednak pamiętać, że zwyżka za wiek to nie jedyny czynnik, który brany jest pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: