jakie polecacie ubezpieczenie turystyczne do usa

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać do USA?

Wyjeżdżając do Stanów, trzeba zadbać o odpowiednie ubezpieczenie z wysoką sumą gwarantowaną kosztów leczenia, przynajmniej na 100 000 euro. Poza tym przyda się także OC, NNW oraz ochrona bagażu. Warto mieć również ubezpieczenie od opóźnienia lotu oraz zagubienia bagażu przez linie lotniczne.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do USA?

przy wyborze ubezpieczenia od kosztów leczenia na 400 tys. zł/osoba całkowity koszt ubezpieczenia wyniesie ok 500 zł za wszystkie osoby, za cały okres (istnieje możliwość zmiany sumy ubezpieczenia oraz rozszerzenia ubezpieczenia o dodatkowy zakres).

Czy EKUZ działa w USA?

Karta EKUZ nie obowiązuje na terenie Stanów Zjednoczonych! To kolejny argument przemawiający za znalezieniem naprawdę korzystnego ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd do USA. Tylko odpowiednia polisa pozwoli pokryć ewentualne koszty leczenia na miejscu.

Ile kosztuje wezwanie karetki w Stanach Zjednoczonych?

zł, a za EKG 11 tys. zł. – Nawet niewinnie wyglądający kontakt z systemem ratownictwa medycznego, czyli karetka i wizyta na oddziale ratunkowym, w USA to minimum 20 tys. dolarów – podaje Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Czy polskie ubezpieczenie zdrowotne obowiązuje w USA?

Aha, i jeśli wybierasz się do USA i zastanawiasz się czy w Stanach Zjednoczonych działa ubezpieczenie z polskiego NFZ, to odpowiedz brzmi NIE.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: