Jakie mogą być obrażenia po wypadku samochodowym?

Ile zwolnienia po wypadku samochodowym?

Gdy sytuacja została uznana za wypadek w drodze do pracy lub z pracy wówczas wynagrodzenie chorobowe wypłacane jest w wysokości 100% należnego wynagrodzenia przez: 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, 14 dni w ciągu roku kalendarzowego w przypadku pracownika, który ukończył 50. rok życia.

Co boli po wypadku samochodowym?

Na skutek szoku spowodowanego zdarzeniem, możemy czuć się bardzo dobrze i nie odczuwać bólu. Jednak po kilku godzinach, a nawet po kilku dniach mogą pojawić się następujące dolegliwości: ból głowy, nudności, wymioty, utrata przytomności, drętwienie rąk, sztywność karku.

Ile dni po wypadku można zgłosić się do lekarza?

Dla własnego bezpieczeństwa radzimy wybrać się do przychodni zdrowia po każdym, nawet z pozoru błahym wypadku samochodowym. Dlaczego jest to takie ważne? Jeśli przez czternaście dni od wypadku nie zgłosimy się do lekarza, automatycznie zamykamy sobie wszelkie drogi na uzyskanie odszkodowania z polisy OC sprawcy.

Ile można być na zwolnieniu lekarskim po wypadku w pracy?

To, ile można być na L4 nie jest ściśle ustalone. Długość zwolnienia lekarskiego jest różna w zależności od przyczyny, przez którą byliśmy zmuszeni je wziąć. Trzeba jednak pamiętać, że pracownikom przysługuje maksymalnie 182 dni.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: