Jaki akumulator na krótkie odcinki?

Jak dbać o akumulator na krótkich odcinkach?

Jeżdżąc na krótkich odcinkach o długości rzędu kilku kilometrów należy przede wszystkim włączać jedynie te światła, które są wymagane przepisami. Nie uruchamiać bez potrzeby prądożerczych świateł przeciwmgielnych. Jeżeli nie jest to konieczne, nie włączać ani radia, ani odtwarzacza, ani nawet CB.

Jaki prąd akumulator?

Naładowany akumulator ma w stanie spoczynku napięcie w zakresie 12,4 – 12,8 V i takie należy traktować jako prawidłowe. Im bliżej dolnej granicy, tym większe ryzyko, że akumulator może nie mieć wystarczającej energii, by odpalić silnik.

Jaki prąd rozruchu?

Prąd rozruchowy Jego wielkość określona jest napięciem ogniwa, które przy temperaturze – 18°C powinno wskazywać: potencjał 1.4V przy rozładowaniu przez 30s. oraz potencjał 1.0V przy rozładowaniu przez 180s. Im większy prąd rozruchowy tym “silniejszy” akumulator i szansa na odpalenie samochodu w trudnych warunkach.

Jak dbać o akumulator?

Upływność prądu nie powinna przekraczać 50 mA (0,05 A). Zweryfikujmy także, czy akumulator jest suchy i czysty, czy jest właściwie zamocowany w miejscu do tego przeznaczonym, a także czy klemy są czyste, a zaciski odpowiednio przymocowane i pokryte wazeliną bezkwasową.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: