Jaką moc mają auta WRC?

Ile mocy mają auta WRC?

Według obowiązujących przepisów, napędzane są turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l. Deklarowana moc to ok. 350 KM (zespoły dokładne parametry trzymają w ukryciu), przekazywana na cztery koła za pośrednictwem sekwencyjnej skrzyni biegów.

Ile kosztuje auto do WRC?

Koszt auta może dochodzić do prawie miliona euro. Najdroższy z całego zestawu jest oczywiście silnik do samochodu przeznaczonego na World Rally Championship, którego cena to około 200 tysięcy euro. Podwozie auta warte jest ponad 100 tysięcy euro, zaś felgi i opony (w komplecie) to wartość około 5 tysięcy euro.

Jakie silniki w WRC?

Nowe przepisy zakładają, że auta WRC będą technicznie wywodzić się z aut klasy S2000. W odróżnieniu od poprzedniej generacji WRC nowe auta są wyposażone w turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra, który musi być wyposażony w bezpośredni wtrysk benzyny.

Jakie auto do WRC?

W tym tekście opisaliśmy najlepsze rajdówki w historii WRC….Wybór jest oczywiście subiektywny, a jego uzasadnienie zamieściliśmy pod rankingiem.Fiat 131 Abarth. Zestawienie otwiera samochód z początków cyklu WRC – Fiat 131. … Volkswagen Polo WRC. … Lancia Stratos. … Mitsubishi Lancer. … Subaru Impreza GC. … Audi Quattro.5 Feb 2021

Ile stopni ma kierownicą w WRC?

Ten dochodzi do 900 stopni, przez co pozwala płynniej kontrolować auto w poślizgu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: