Ile może zabrać komornik z chorobowego?
Ile może zabrać komornik ze zwolnienia lekarskiego na spłatę alimentów? W przypadku, kiedy osoba zalega z zapłatą alimentów i sprawa została skierowana do egzekucji, górny limit kwoty potrącenia, jakiego może dokonać komornik, to maksymalnie 60% kwoty brutto zasiłku chorobowego.
Ile można potrącić z zasiłku chorobowego dla komornika?
W przypadku egzekucji na zaspokojenie należności innych niż alimentacyjne można potrącić nie więcej niż 25% kwoty zasiłku. Po odliczeniu od zasiłku netto (782,60 zł) kwoty wolnej od potrąceń (397,02) pozostaje kwota 385,58 zł – czyli wyższa, niż graniczna. Potrącenie należy ustalić na poziomie 222,65 zł.
Ile komornik może zabrac z chorobowego w ciazy?
Zgodnie z polskim prawem, zasiłek chorobowy, czyli L4 może zostać zajęty przez komornika w przypadku postępowania niealimentacyjnego (25% świadczenia) oraz egzekucji alimentów (60%). Dosadnie regulują go zasady Ustawy o emerytach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, z dnia 17.12.1998 r.
Jak obliczyć komornika od zasiłku chorobowego?
Zgodnie z zapisami Ustawy o emeryturach i rentach w przypadku zasiłku chorobowego komornik może zająć:25% kwoty zasiłku w przypadku długu niealimentacyjnego,60% kwoty zasiłku w przypadku długu alimentacyjnego.29 Jun 2022
Czy komornik może zająć 500?
Zgodnie z prawem 500 plus jest wolne od zajęcia komorniczego. Wszystkie świadczenia socjalne, w tym właśnie 500 plus, są w całości zwolnione z egzekucji komorniczych. Nawet gdy mamy długi, komornik nie może zabrać nam pieniędzy, które są przeznaczone dla dzieci.