Jaka jest marża na samochodach?

Ile zarabia w salonie samochodowym?

u dealera samochodowego) zazwyczaj myślą właśnie o stanowisku sprzedawcy. Poza tym zdecydowana większość ofert skierowana jest do specjalistów i doradców ds. sprzedaży. Z danych serwisu Pracuj.pl wynika, że sprzedawca samochodów nowych może liczyć na przeciętne miesięczne zarobki na poziomie 5800 zł brutto.

Ile producent zarabia na samochodzie?

Średni zysk niemieckiego producenta supersportowych samochodów z jednego egzemplarza sprzedanego auta oscylował w 2011 roku wokół 15 – 16 tys. €. Pozostali, tzn. BMW, Audi, Mercedes, Volkswagen, Hyundai/Kia, Renault odnotowują zyski zdecydowanie mniejsze (średnio 0.5 – 4 tys.

Ile prowizji dostaje sprzedawca samochodów?

Do ceny tej doliczona jest prowizja importera (odpowiedzialnego za stworzenie sieci sprzedaży i serwisu, oraz za reklamę centralną i reprezentowanie danego rynku w centrali), oraz prowizja dilerska. W Polsce prowizje te wynoszą zazwyczaj 4% i 3%. Tym samym wartość pojazdu w Polsce wynosi już 12 690 Euro.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: