jak zmniejszyc ubezpieczenie oc

Ile trzeba mieć lat żeby mieć zniżki na OC?

Zwyżka za wiek dotyczy najczęściej kierowców do 26 roku życia. Należy jednak pamiętać, że zwyżka za wiek to nie jedyny czynnik, który brany jest pod uwagę przy obliczaniu składki ubezpieczenia OC.

Ile procent zwyżki za wiek?

Warto jednak pamiętać, że każdy ubezpieczyciel sam ustala, jakie czynniki mają największy wpływ na wysokość składki. W danym towarzystwie zwyżka za wiek może wynosić np. 10 proc., ale opłata za OC będzie wyższa niż w firmie, która nakłada zwyżkę w wysokości 20 proc.

Jak obniżyć koszty OC dla młodego kierowcy?

5 sposobów na tańsze OC dla młodego kierowcyPo pierwsze: wybierz odpowiedni samochód.Po drugie: porównaj ceny OC.Po trzecie: taniej z doświadczonym współwłaścicielem.Po czwarte: zrezygnuj z własności auta.Po piąte: szukaj promocji, nie dziel na raty.

Dlaczego mam wysokie OC?

Po szóste, wiek właściciela auta i wiek najmłodszego z kierowców, którzy korzystają z samochodu, ma istotne znaczenie. U niektórych ubezpieczycieli sam fakt posiadania dzieci w wieku 18-25 lat podwyższa stawkę za OC – np. o 100 zł. Oferty polis OC dla świeżo upieczonych kierowców to często 3-4 tys.

Czy syn może jeździć moim samochodem?

Właściciel pojazdu może użyczyć go młodemu kierowcy, lecz konieczne jest poinformowanie o tym towarzystwa ubezpieczeniowego.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: