Jak zachować się po operacji zaćmy?

Jak chronić oczy po operacji zaćmy?

Podczas prysznica należy chronić oko, zabezpieczając je przed dostaniem się wody, szamponu czy mydła oraz bezwzględnie unikać tarcia oka. W pierwszą noc po zabiegu należy spać na plecach lub po stronie nieoperowanej, a także unikać schylania się i podnoszenia ciężkich przedmiotów.

W jakiej pozycji spać po operacji zaćmy?

Na noc oko należy zasłaniać osłonką ochronną, spać na wznak lub na boku przeciwnym do operowanego oka. 5. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny – nie podnosić ciężkich rzeczy, nie napinać mięśni brzucha, nie pochylać się, unikać gwałtownych szarpnięć.

Czy po zabiegu usunięcia zaćmy można oglądać telewizję?

Po operacji można: oglądać TV, korzystać z komputera, telefonu komórkowego i czytać. używać „starych” okularów pod warunkiem, iż szkło po stronie oka operowanego nie pogarsza widzenia. W przeciwnym wypadku szkiełko należy usunąć lub zastąpić zwykłym.

Co wolno a czego nie wolno po operacji zaćmy?

Należy unikać gwałtownego schylania i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Zaleca się także, by zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej: zajęć taneczno-ruchowych lub ciężkich treningów na siłowni. W tym okresie nie wolno również korzystać z basenu, saun, czy kąpieli w morzu/jeziorze.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: