Jak wymienić wysprzęglik?

Ile wytrzymuje wysprzęglik?

Wysprzęglik – objawy zużycia Układ będzie chodził opornie i kolejne przełożenia wejdą tylko „na siłę”. Najczęściej element trzeba wymieniać po kilkuset tysiącach kilometrów.

Ile zajmuje wymiana wysprzeglika?

Uszkodzony wysprzęglik to kłopot wielu kierowców. Niemal w każdym samochodzie może dojść do jego wymiany. W przypadku większości aut osobowych wymiana tego elementu zajmuje mniej niż godzinę.

Jak sprawdzic czy wysprzeglik jest dobry?

O ile w przypadku nieszczelnej pompy sprzęgła wyciek występuje w okolicy pedału sprzęgła i jesteśmy w stanie to zauważyć, tak w przypadku wytartego tłoka wysprzęglika następuje on w okolicy skrzyni biegów, czego nie jesteśmy w stanie zauważyć bez zaglądania pod maskę samochodu.

Jak pracuje wysprzęglik?

Funkcją wysprzęglika jest naciskanie na sprężynę talerzową koła dociskowego sprzęgła tak, by rozłączyć napęd. Gdy płyn hydrauliczny pod ciśnieniem napiera na wewnętrzną część tłoka wysprzęglika, jego zewnętrzna część wywołuje nacisk na dźwignię, która z kolei przekazuje go na łożysko wyciskowe.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: