jak wyliczyć stopę procentową na ubezpieczenie wypadkowe

Jak ustalić stopę wypadkowa 2022?

wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe w roku składkowym, który trwa od 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023, nie zmienia się i wynosi 1,67% (50% najwyższej stopy procentowej, ustalonej na rok składkowy dla grup działalności).

Jak ustalić stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe?

Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe wynosi 50% najwyższej stopy procentowej ustalonej na dany rok składkowy dla grup działalności. Od 1 kwietnia 2022 r. najwyższa stopa wynosi 3,33%, a więc połowa to 1,67% podstawy wymiaru.

Jak zmienić stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe w płatniku?

Gdy na ekranie pojawi się okno „Kartoteka płatnika”, przechodzimy na zakładkę „Inne dane”. Następnie w bloku „Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe” klikamy polecenie „Dodaj” (rys.

Kiedy Płatnik sam ustala stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe?

Stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe, która Cię obowiązuje jako płatnika składek, ustala się na rok składkowy trwający od 1 kwietnia danego roku do 31 marca następnego roku. Ustalamy ją my albo Ty samodzielnie.

Od czego liczy się składkę wypadkową?

Wysokość składki wypadkowej jest zależna m.in. od liczby zatrudnionych w firmie osób. Jeżeli przedsiębiorca nie zatrudnia więcej niż dziewięć osób, to obowiązuje go wspomniana już stopa składki ustalona na 1,67 proc.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: