jak wyliczane jest ubezpieczenie samochodu

Jak liczy się ubezpieczenie samochodu?

Na wysokość ubezpieczenia OC wpływają nie tylko dane Twoje, ale również współwłaścicieli samochodu. Kwestie zaprezentowane wyżej, a więc wiek, długość posiadania prawa jazdy czy stan cywilny, są sprawdzane pod kątem wszystkich właścicieli auta. To z nich wylicza się ostateczne stawki OC.

Jak samemu obliczyć ubezpieczenie samochodu?

Na pytanie, jak obliczyć ubezpieczenie samochodu nie da się odpowiedzieć na tyle łatwo, by można było to zrobić samemu. Z pomocą przychodzi porównywarka Kioskpolis.pl, która pozwala błyskawicznie porównać oferty wielu towarzystw ubezpieczeniowych na podstawie wprowadzonych parametrów wpływających na cenę polisy.

Jak sprawdzić ile wyniesie ubezpieczenie samochodu?

Sprawdzonym sposobem na szybkie i samodzielne sprawdzenie, ile kosztuje ubezpieczenie auta jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeniowej działającej online. Dostępny na naszej stronie kalkulator ubezpieczeń umożliwia porównanie kilkunastu ofert różnych ubezpieczycieli.

Od czego zależy kwota ubezpieczenia samochodu?

Pojemność silnika, wiek i przebieg auta, a także sposób użytkowania samochodu – to wszystko ma znaczenie. Dodatkowym czynnikiem, który może wpływać na wysokość OC jest forma płatności. Opłacenie polisy na cały rok z góry zwykle będzie dla kierowcy finansowo korzystniejsze niż płatność w ratach.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu bez zniżek 2022?

Średnia składka OC w pierwszym półroczu 2022 roku wyniosła 524 zł. W stosunku do pierwszej połowy ubiegłego roku, polisy są tańsze aż o 15%. Jednak obniżek nie odczują wszyscy kierowcy. Z czego wynikają różnice w cenie polisy i ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: