jak wyglada ubezpieczenie samochodu w niemczech

Jak działa ubezpieczenie auta w Niemczech?

Ubezpieczenie to pokrywa koszty zarówno zniszczonego mienia, jak i spowodowanych szkód osobowych. W Niemczech dopuszcza się możliwość rejestracji samochodu na jedną osobę (Fahrzeughalter) i wykupienia ubezpieczenia OC na inną, wskazaną osobę (Versicherungsnehmer).

Co ile placi się ubezpieczenie samochodu w Niemczech?

Raz do roku każdy kierowca jest zobowiązany do zakupu takiej polisy, a kary nawet za kilka dni przerwy w ubezpieczeniu są bardzo wysokie. Wiele osób, które planują przeprowadzkę do Niemiec lub zamierzają kupić tam auto, zastanawia się, czy ubezpieczenie OC w Niemczech jest obowiązkowe.

Czy polskie ubezpieczenie samochodowe obowiązuje w Niemczech?

Podróżując samochodem zarejestrowanym w Polsce po terytorium zdecydowanej większości państw Europy wystarczy mieć przy sobie potwierdzenie posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Polskie OC zadziała na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Co jest potrzebne do ubezpieczenia auta w Niemczech?

Co potrzebne jest do wyliczenia składki ubezpieczenia samochodu:marka i model samochodu lub tzw. … data pierwszej rejestracji.ilość przejeżdżanych kilometrów w roku.dane kierowcy/kierowców (data urodzenia, adres, data wydania prawo jazdy)

Jak sprawdzić czy niemiecki samochód jest ubezpieczony?

Wejdź na stronę historiapojazdu.gov.pl. Wprowadź wymagane dane pojazdu: numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Zaloguj się za pomocą Profilu Zaufanego, by zweryfikować pojazd niezarejestrowany w Polsce.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: