Jak utrzymać równowagę na motocyklu?

Jak ćwiczyć równowagę na motocyklu?

W tym celu dodaj trochę gazu, zduszając nieco motocykl tylnym hamulcem i utrzymując półsprzęgło. Postaraj się dozować te trzy elementy tak, by motocykl poruszał się jak najwolniej. Kiedy wyczujesz, że tracisz równowagę, dodaj odrobinę gazu. Podczas tego ćwiczenia koniecznie patrz na wprost, nie w dół.

Jak balansować ciałem na motocyklu?

Przyjmij pozycję wyjściową jak w opisie we wstępie, następnie unieś ręce ponad kierownicę. Ciężar ciała przenieś na nogi (odciążając tym samym „siedzenie”). Taka pozycja ułatwi Ci balansowanie ciałem przy użyciu nóg i zapobiegnie bujaniu motocyklem.

Jak utrzymac się na motocyklu?

Gaz-tylny hamulec-sprzęgło Zwiększasz obroty, przyduszasz odrobinę motocykl tylnym hamulcem i utrzymujesz półsprzęgło. Wyższe obroty silnika pomagają motocyklowi zachować równowagę, hamulec nie pozwala wyrwać mu gwałtownie do przodu, a wciśniętym do połowy sprzęgłem kontrolujesz jazdę.

Jak prawidłowo trzymać kierownicę motocykla?

Nadgarstki powinny tworzyć linie proste a łokcie powinny być zawsze lekko zgięte (i w miarę blisko ciała abyśmy nie byli szersi od motocykla), nawet kiedy mocno skręcamy kierownicą (aby to osiągnąć wystarczy czasami pochylić się lekko do przodu).

Jak poruszać się motocyklem?

Motocyklista zobowiązany jest do poruszania się prawą krawędzią jezdni. Stan nawierzchni może go jednak skłonić do jazdy środkiem pasa. Dla kierowców zazwyczaj nie jest to uciążliwe, ponieważ tempo jazdy motocyklistów nie odstaje od prędkości rozwijanych przez samochody.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: