jak ubezpieczenie samochodu w czechach

Czy polskie OC obowiązuje w Czechach?

Podróżując samochodem zarejestrowanym w Polsce po terytorium zdecydowanej większości państw Europy wystarczy mieć przy sobie potwierdzenie posiadania ważnego ubezpieczenia OC. Polskie OC zadziała na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Co trzeba mieć w aucie jadąc do Czech?

W Czechach w samochodzie należy posiadać zawsze: koło zapasowe, jak również gaśnicę, a także trójkąt ostrzegawczy. Dodatkowo jeżdżąc po tym kraju autem, koniecznie należy posiadać kamizelki odblaskowe oraz apteczkę. W samochodzie trzeba również mieć komplet żarówek, jak również bezpieczników.

Dlaczego rejestruje się auta w Czechach?

Rejestracja auta w Czechach przynosi wymierne korzyści finansowe. Im droższe auto kupisz, tym więcej zostanie ci w kieszeni. Zysk wynika z podatków, których w Czechach nie masz lub możesz ubiegać się o ich zwrot, a które liczone są procentowo od kwoty zakupu auta. Przede wszystkim oszczędzasz na akcyzie.

Czy potrzebna jest Zielona Karta w Czechach?

nie jest potrzebna w: państwach Unii Europejskiej (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy);

Czy w Czechach można spać w samochodzie?

Spanie w samochodzie Rozbijanie namiotu „na dziko” w Czechach jest nielegalne i karane wysokimi mandatami. Jeśli chodzi o nocowanie w samochodzie to zasady takiego noclegu powodowanego potrzebą odzyskania sił do dalszej podróży, nie są prawnie określone.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: