Jak szybko można jechać z bagażnikiem dachowym?

Ile można jechać z bagażnikiem na dachu?

Maksymalna prędkość podróżowania z bagażnikiem dachowym Większość producentów zaleca podróżowanie z boxem dachowym czy rowerami zamontowanymi na bagażniku dachowym z maksymalną prędkością 130 km/h. Dotyczy to również uchwytu rowerowego montowanego na hak holowniczy.

Ile samochód więcej pali z rowerami na dachu?

Jeżeli założymy box dachowy, musimy liczyć się ze zużyciem paliwa większym o 10-20%. Jeszcze gorzej jest, kiedy przewozimy rowery na dachu. Przy prędkościach 90-120 km/h wzrost spalania będzie wyższy nawet o 40%. Znacznie oszczędniej jest przewozić rowery na bagażniku hakowym, bo wówczas wzrost będzie w granicach 15%.

Jaka odległość między belkami bagażnika?

Ustalić odpowiednie miejsce montażu belek bagażnika z zachowaniem 60-80 cm odległości między belkami (chyba, że producent zaznaczył inaczej). Zamontować pierwszą belkę w miejscu osadzenia, mocując końcówki stóp zazwyczaj do krawędzi dachu. Z dużą starannością wyznaczyć siłę dociągu.

Z jaką prędkością można jechać z bagażnikiem na haku?

Dokładnie taka sama zasada obowiązuje w przypadku bagażników rowerowych montowanych na dachu jak i na haki auta. Zalecana prędkość przez większość producentów to 130 km/h. Zawsze niezależnie od zaleceń producentów, pamiętaj o zachowaniu ostrożności, oraz dostosowaniu prędkości do aktualnych warunków drogowych.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: