Jak szybko dojść do siebie po cesarskim cięciu?

Jak długo dochodzi się do siebie po cesarskim cięciu?

Zakłada się, że mieści się w okresie sześciu tygodni, jednak w przypadku powrotu do stanu sprzed ciąży po wykonaniu cięcia cesarskiego ten czas może się wydłużyć do ośmiu tygodni. W ciągu tych dwóch miesięcy od przyjścia dziecka na świat powinny ustać bóle brzucha oraz głowy i pleców, a także krwawienia z pochwy.

Kiedy można chodzić po cesarskim cięciu?

Po sześciu-ośmiu godzinach po operacji powinnaś wstać i zrobić kilka kroków. To pomaga zapobiec zakrzepom i zatorom naczyniowym. Ale nie próbuj tego sama, bo może ci się zakręcić w głowie – poproś o pomoc położną. Najpierw usiądź i dopiero po odczekaniu dłuższej chwili spróbuj wstać.

Jak szybko wrócić do formy po cesarce?

Pierwsze dni po operacji To najlepszy motywator, aby powrócić do aktywności. Z pomocą personelu lub osoby towarzyszącej wstań z łóżka i spaceruj w wolnym tempie, poruszanie się i delikatne ćwiczenia przyspieszą gojenie rany.

Ile czasu leży się w szpitalu po cesarskim cięciu?

Cesarskie cięcie — rekonwalescencja Cesarka trwa zdecydowanie krócej niż poród siłami natury, jednak powrót do formy zajmuje nieco więcej czasu. Kobieta po cesarskim cięciu zostaje w szpitalu od 3 do 6 dni, z czego pierwsze kilkadziesiąt godzin spędza w sali pooperacyjnej pod ścisłą opieką lekarzy i pielęgniarek.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: