jak sprawdzić do kiedy ubezpieczenie samochodu

Jak sprawdzić do kiedy jest ważna polisa OC gov?

Sprawdzanie ważności polisy OC jest też możliwe w bazie CEPiK, która znajduje się pod adresem historiapojazdu.gov.pl. By sprawdzić dane dotyczące samochodu w ten sposób, trzeba jednak podać numer rejestracyjny, numer VIN, a także datę pierwszej rejestracji pojazdu.

Kiedy kończy mi się ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe, a standardowa polisa jest zawierana na 12 miesięcy. Niektórzy właściciele pojazdów mogą skorzystać z OC krótkoterminowego. Jeżeli przerwa w ubezpieczeniu przekracza 14 dni, to w 2021 roku właścicielowi auta osobowego za brak ważnego OC grozi 6020 zł kary.

Jak sprawdzić ubezpieczenie OC po numerze polisy?

Serwis UFG jest jedynym miejscem, gdzie można sprawdzić numer polisy po numerze rejestracyjnym. Jednak to, czy auto jest ubezpieczone, można ustalić też za pośrednictwem e-usługi Historia Pojazdu.

Jak sprawdzić czy dany pojazd jest ubezpieczony?

Wejdź na stronę www.historiapojazdu.gov.pl, podaj numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji samochodu i kliknij przycisk „Sprawdź pojazd”. To wszystko!

Jak sprawdzić ubezpieczenie?

Na szczęście weryfikacja tej kwestii nie wymaga szczególnych uprawnień ani wizyty w urzędach. Jak sprawdzić, czy jesteś ubezpieczony w ZUS, a tym samym masz prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej? Jeszcze w 2021 roku mogłeś to zweryfikować w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta na stronie https://zip.nfz.gov.pl/.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: