Jak sprawdzić czy mam ubezpieczenie samochodu

Jak sprawdzić dane samochodu w programie Cepik?

Jak zatem sprawdzić swój samochód w programie CEPiK? Krok 1: Wejdź na stronę: historiapojazdu.gov.pl. Krok 2: Wpisz dane samochodu, który chcesz sprawdzić w ewidencji pojazdów (tj.: numer rejestracyjny, numer VIN i datę pierwszej rejestracji), a następnie kliknij przycisk „Sprawdź samochód”.

Co mogę sprawdzić w bazie CEPiK?

W bazie CEPiK można sprawdzić m.in. jakie prawo jazdy posiada kierowca, czyli jakimi pojazdami może kierować oraz czy dokument jest ważny i nie został zatrzymany. Logując się na swoje konto, można również zobaczyć listę punktów karnych (jeśli takie są) oraz datę ich wygaśnięcia.

Co można znaleźć w Cepik?

dane o aktualnych i poprzednich właścicielach i posiadaczach samochodu, informacje o zdarzeniach takich jak kradzież, odnalezienie, wyrejestrowanie lub zbycie samochodu, informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu, informacje o przejściu przeglądu technicznego i wskazaniach licznika kilometrów zarejestrowanych przy jego zdawaniu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: