jak sprawdzić czy mam ubezpieczenie aok

Jak sprawdzic swoje ubezpieczenie w Niemczech?

Witamy serdecznie w Niemczech! Na tych stronach znajdziesz informacje o systemie ubezpieczenia zdrowotnego i profilaktyki zdrowotnej w Niemczech w języku polskim.

Jak sprawdzic numer ubezpieczenia w AOK?

Numer składa się z litery i 9 liczb. Gdyby jednak nie udało się znaleźć numeru ubezpieczenia to proszę skontaktować się z polskojęzyczną infolinią: +49 331 2772 26575 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00. Na stronie można również zmienić swoje dane adresowe.

Czy niemieckie ubezpieczenie AOK jest ważne w Polsce?

Czy moje niemieckie ubezpieczenie zdrowotne jest ważne za granicą? W obrębie całej UE oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii koszta ambulatoryjnego i stacjonarnego leczenia w przypadku niespodziewanej choroby są ponoszone przez AOK po spełnieniu określonych warunków.

Co obejmuje ubezpieczenie AOK?

Ubezpieczenie AOK w Niemczech gwarantuje dostępność bezpłatnej opieki medycznej lub znacząco zmniejsza jej koszty – przykładem jest pobyt w szpitalu, za który osoba ubezpieczona płaci niewysoką cenę 10 euro za dobę, o ile maksymalny czas trwania pobytu wynosi 28 dni.

Czy jestem ubezpieczony w Niemczech?

Od 2009 roku każda osoba, która mieszka na stałe w Republice Federalnej Niemiec ma obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie zdrowotne wymagane jest także podczas krótkotrwałych pobytów w Niemczech, w przeciwnym razie odmawia się wydania wizy.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: