jak przenieść ubezpieczenie oc

Czy trzeba informować o zmianie ubezpieczyciela OC?

Jako nabywca możesz zakończyć umowę ubezpieczenia zawartą przez poprzedniego właściciela samochodu w dowolnym momencie – przy zmianie ubezpieczyciela OC termin wypowiedzenia nie obowiązuje kupującego. Z kolei sprzedający zgodnie z prawem w ciągu 14 dni od transakcji musi powiadomić ubezpieczyciela o zbyciu samochodu.

Ile kosztuje przepisanie ubezpieczenia OC?

Ile kosztuje przepisanie ubezpieczenia OC? Przepisanie polisy OC na nowego właściciela samochodu jest całkowicie bezpłatne. Jednocześnie towarzystwo ubezpieczeniowe może jednak dokonać rekalkulacji składki. Może się tak zdarzyć, jeśli np.

Ile czasu na przepisanie ubezpieczenia OC?

Jak już wspomnieliśmy, OC danego samochodu przechodzi na jego nabywcę już w momencie kupienia auta. Obowiązek przepisania polisy OC na nowego właściciela leży po stronie sprzedającego i ma on 14 dni na dopełnienie wszelkich formalności.

Czy można przenieść ubezpieczenie na inny samochód?

Przepisy stanowią, że w momencie sprzedaży samochodu polisa OC przechodzi automatycznie na nowego właściciela. Obowiązkiem sprzedawcy jest jednak poinformowanie towarzystwa ubezpieczeniowego o zbyciu auta. Jest to bardzo ważne, ponieważ zbywca auta od momentu jego sprzedaży nie powinien już opłacać rocznej składki OC.

Co zrobić gdy nie wypowiedziałem umowy OC?

Musimy płacić za każdy dzień obowiązywania podwójnej polisy, do czasu, gdy OC nie zostanie wypowiedziane.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: