jak prawidłowo szpachlować samochód

Jak Rozrobic szpachle do samochodu?

Szpachle różnią się od siebie przeznaczeniem, elastycznością i przyczepnością do podłoża.Najczęściej zaleca się zmieszanie szpachli z utwardzaczem w proporcjach 3% utwardzacza na 97% szpachli.Nie należy nakładać żadnej szpachli na gołą blachę czy rdzę. … Należy nałożyć jak najcieńszą ilość szpachli.

W jakiej temperaturze można szpachlować samochód?

Szpachlę można podgrzać do temperatury max 60*C, więc suszarka w zupełności wystarczy. Podgrzewamy miejsce szpachlowane przez 15-20 minut. Czekamy aż szpachla ostygnie i robimy ostatni delikatny szlif P320 krawędzi szpachlowanej łaty. Na płaskich powierzchniach można użyć długiego klocka przelecieć całość.

Po jakim czasie można malować szpachle na samochodzie?

Szpachla schnie około 30 minut, a utwardza się 24 godziny. W ciągu tego czasu moze przysiąść nawet 0,5mm. Niby niewiele, ale jednak coś. Podkład najlepiej nanieść dnia następnego, żeby szpachla z nim nie zareagowała i nie wchłonęła go za dużo w siebie.

Ile wytrzyma szpachla na samochodzie?

Dobrze zrobiona blacha w aucie, ekspleatowanym prawie na codzień,garażowanym powinna wytrzymać maksymalnie 5-6 lat,jeśli źle była zrobiona szpachel zaczyna pękać i rdza wyłazić może zacząć już po 6 miesiącach – 1 roku.

Jak Rozrobic szpachle Boll?

Do aplikacji najlepiej sprawdzają się plastikowe szpachelki. Proporcje mieszania szpachlówki uniwersalnej Boll należy przeprowadzić w stosunku 2-3 g utwardzacza na 100 g szpachli.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: