jak nie przedłużyć ubezpieczenie oc

Jak nie przedłużać umowy OC?

Gdy kończy się okres Twojej umowy i nie chcesz kontynuować polisy u tego samego ubezpieczyciela, to możesz złożyć wypowiedzenie na piśmie. Pamiętaj jednak, że: Wypowiedzenie musisz złożyć nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy.

Jak zrezygnować z automatycznego przedłużenia OC?

Zbliża się koniec Twojej umowy ubezpieczeniowej i nie chcesz jej kontynuować? Najpóźniej jeden dzień przed jej wygaśnięciem, musisz złożyć wypowiedzenie i wykupić polisę OC w innej firmie. Aby mieć pewność, że wszystkie formalności będą się zgadzać, zrób to kilka dni przed wyznaczonym terminem.

Czy OC jest Przedluzane automatycznie?

1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, jeśli posiadacz danego pojazdu mechanicznego najpóźniej na jeden dzień przed zakończeniem umowy ubezpieczenia OC zawartej na 12 miesięcy nie złoży do towarzystwa ubezpieczeniowego wypowiedzenia, to umowa ta zostaje automatycznie przedłużona na okres kolejnego roku.

Jak uniknąć podwójnego ubezpieczenia OC?

Nowy właściciel samochodu wykupi polisę w tym samym towarzystwie co zbywca pojazdu. Posiadacz samochodu kupi OC przez internet na kolejny rok w tej samej firmie co dotychczasowa – zostanie zawarta nowa umowa i równocześnie zadziała automatycznie odnowienie OC.

Czy UFG umorzył komuś karę?

Co do zasady UFG nie anuluje kar za brak ubezpieczenia OC. Umorzenie bądź rozłożenie kary na raty możliwe jest jedynie w przypadku trudnej sytuacji materialnej właściciela pojazdu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: