Jak najlepiej grzać świece żarowe?

Jak długo powinny się grzać świece żarowe?

W najnowszych konstrukcjach świec żarowych końcówka jest osłonięta rurką o średnicy około 4 mm i od tej rurki ogrzewa się powietrze. W starszych modelach samochodów czas nagrzewania świec żarowych dochodzi do 10 sekund. Teraz nowoczesne świece nagrzewają się błyskawicznie, a więc silnik uruchamia się od razu.

Ile razy grzać świece żarowe?

Jak zatem widać, w tym przypadku świece żarowe służą nie tylko do zwiększenia ciśnienia w komorze spalania podczas rozruchu, a zatem nie ma sensu rozgrzewać ich dwukrotnie.

Czy trzeba grzac świece żarowe?

Diesel nie potrzebuje grzania świecy żarowej Ich zadaniem jest m.in. zwiększyć ciśnienie w komorze spalania w trakcie rozruchu. Niezwykle istotne jest to, aby dać te kilka sekund świecy na to, aby się rozgrzała. Niektórzy kierowcy popełniają błąd mogący okazać się dość kosztowny na dłuższą metę.

Czy można jeździć ze spaloną świeca żarowa?

To dosyć duży koszt dla statystycznego Polaka, dlatego wielu kierowców zwleka z wymianą, bagatelizując usterki świec. Czy warto ryzykować? Oczywiście, że nie. Jazda z niesprawnymi świecami żarowymi to bardzo zły pomysł, przede wszystkim w przypadku samochodów, które zostały wyposażone w filtr cząstek stałych DPF.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: