jak działa ubezpieczenie szyb

Czy ubezpieczenie obejmuje pęknięcie szyby?

Jeśli chcesz tego uniknąć, konieczna jest jej wymiana lub naprawa. Tradycyjne OC obejmuje zgłoszenie pękniętej szyby i odszkodowanie tylko dla poszkodowanego, a nie sprawcy, dlatego warto zwrócić uwagę na dodatkową polisę.

Co daje ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb auta. Ubezpieczenie szyb to ochrona przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia lub uszkodzenia szyb zamontowanych w pojeździe. Jest to forma dobrowolnego zabezpieczenia, którą dokupimy tylko do OC lub AC, nie ma możliwości zawarcia oddzielnie.

Czy warto wykupić ubezpieczenie szyb?

Ubezpieczenie szyb pozwala jednak na pełne zabezpieczenie się przed przykrymi konsekwencjami. Ten produkt cechuje się w głównej mierze niską ceną, dlatego zdecydowanie warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Tym bardziej że do uszkodzenia szyb dochodzi bardzo często.

Jak zgłosić uszkodzenie szyby?

Szkodę najlepiej zgłosić do ubezpieczyciela zaraz po jej powstaniu. Dzięki temu będzie można poprosić rzeczoznawcę, który wyceni koszt naprawy oraz wskaże mechanika, do którego powinno się zgłosić.

Po jakim czasie można jeździć po wymianie szyby?

ZALECENIA PO WYMIANIE SZYBY WKLEJANEJ – szczegółowe Po dojechaniu do miejsca postoju należy zaparkować pojazd na równej powierzchni. Taśmy mocujące należy usunąć po około 6 godzinach jednak nie później niż na drugi dzień od montażu szyby. Po około 8-12 godzinach postoju pojazd nadaje się do normalnej eksploatacji.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: