jak dokupić ubezpieczenie szyb

Jak zgłosić szkodę szyby?

Szkodę najlepiej zgłosić do ubezpieczyciela zaraz po jej powstaniu. Dzięki temu będzie można poprosić rzeczoznawcę, który wyceni koszt naprawy oraz wskaże mechanika, do którego powinno się zgłosić.

Czy można ubezpieczyć tylko szyby w samochodzie?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje ochronę szyb do obowiązkowego OC, za niewielką dodatkową opłatą. Ponieważ ubezpieczenie to jest dobrowolne, każde towarzystwo dyktuje własne warunki i zakres ochrony. Ceny ofert dostępnych na rynku wahają się od 80 do 180 złotych.

Czy można dokupić ubezpieczenie szyb PZU?

Możesz je kupić, jeśli masz ubezpieczenie PZU Auto AC lub PZU Auto OC.

Jak wymiana szyby z ubezpieczenia?

Ubezpieczyciel nie wypłaci nam np. za uszkodzenie lusterek, czy szyberdachu. Szkoda nie jest zapisywana w systemie, a zatem nie wpływa na posiadane zniżki OC. Wymiana szyby z ubezpieczenia odbywa się w specjalnym warsztacie naprawczym, a numer kontaktowy do zgłoszenia szkody znajduje się na polisie.

Ile kosztuje ubezpieczenie szyb?

Wszystko zależy oczywiście od konkretnego egzemplarza, ale ceny za tę usługę wahają się w granicach: 100-150 zł – szyba czołowa, 50-70 zł – szyba boczna, 150 zł – szyba tylna.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: