Jak długo wytrzymuje pasek rozrządu?

Jak długo można jeździć na pasku rozrządu?

Często twierdzą, że pasek rozrządu należy wymienić po pokonaniu 150-200 tys. kilometrów. Czasami rzeczywiście tak jest, zwykle jednak od zaleceń producentów należy odliczyć 20-40 tys. kilometrów.

Co się stanie jak padnie rozrząd?

Pasek rozrządu odpowiada za synchronizację wału korbowego i wałka rozrządu, wpływając na pracę zaworów, które otwierają się i zamykają w odpowiedniej chwili. Zerwanie paska może doprowadzić do zderzenia się zaworu z tłokiem, a w konsekwencji do poważnego uszkodzenia silnika.

Kiedy rozrząd jest do wymiany?

Co ile lat warto to zrobić? Wielu producentów samochodów podaje czas, po jakim należy go wymienić. Jest on jednak bardzo zbliżony do paska, czyli co około 5 lat bądź po przejechaniu 180 000 km. Poza tym często warto zamontować także nowe rolki napinające i śruby mocujące.

Ile kosztuje wymiana rozrządu na łańcuchu?

Można zatem przyjąć, że w prostych, popularnych modelach za wymianę łańcucha rozrządu zapłacimy 1000-2000 zł, a w droższych, bardziej skomplikowanych – nawet 5-6 tys. zł.

Ile kosztuje wymiana paska w samochodzie?

Za wymianę paska trzeba zapłacić przeciętnie od 700 do 1500 zł, choć oczywiście możemy spotkać się z cennikiem zarówno przekraczającym kwotę górną, jak i niższym od podanego minimum.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: