Jak długo utrzymuje się ból po operacji przepukliny brzusznej?

Jak długo boli po operacji przepukliny pępkowej?

Przez kilka dni po operacji przepukliny pępkowej pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe, które powinien łagodzić doustnymi środkami przeciwbólowymi zaleconymi mu przez lekarza. Istotne jest, aby nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej.

Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji przepukliny brzusznej?

Przez kilka pierwszych dni należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Po około trzech dniach pacjent może zacząć chodzić na długie spacery, a po trzech tygodniach może powoli powracać do niewymagających ćwiczeń (np. lekkiego truchtu).

Ile czasu goi się rana po operacji przepukliny?

Jeżeli nie dojdzie do zakażenia rany to zamknięte szwem rany chirurgiczne goją się szybko. Zwykle po około 2 tygodniach z rany chirurgicznej można usuwać szwy, przy czym czas ten może być nieco dłuższy lub krótszy w zależności od rodzaju szwów, wielkości oraz umiejscowienia rany.

Ile trwa rekonwalescencja po operacji przepukliny kresy białej?

Po zabiegu pacjent otrzymuje zwolnienie lekarskie na około 3 tygodnie. W okresie rekonwalescencji po operacji przepukliny kresy białej należy odpoczywać i zadbać o zdrową, pełną błonnika dietę. Ruch jest wskazany tylko w postaci spacerów – nie wolno się przemęczać ani dźwigać.

Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji przepukliny pępkowej?

Każdy pacjent dostaje od nas wskazówki, dotyczące bezpiecznego poruszania się po zabiegu, a okres rekonwalescencji może wynosić od 3 do 6 miesięcy (przeważnie wynosi 2 miesiące). W początkowych tygodniach bardzo ważne jest odpowiednie wstawanie i siadanie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: