Jak długo działa stent?

Ile można żyć ze stentami?

Ile jeszcze mogę ich mieć? Liczba implantowanych stentów zależy od ilości zwężeń w tętnicach wieńcowych (czyli prowadzących krew do serca) oraz od decyzji lekarza kardiologa. Kardiolog za każdym razem kwalifikuje do zabiegu implantacji stentu biorąc pod uwagę szereg czynników (np.

Jak żyć po wszczepieniu stentów?

Jak żyć po założeniu stentu? AG: Do podstawowych zaleceń należą regularny kontakt z lekarzem prowadzącym i stosowanie przepisanych leków, regularne pomiary ciśnienia tętniczego oraz bezwzględne rzucenie palenia papierosów, w tym również e-papierosów!

Czy stent może się przesunac?

Restenoza, czyli zwężenie lub zamknięcie implantowanego stentu do tętnic wieńcowych zdarza się w codziennej praktyce klinicznej. Nie jest to na szczęście częste zjawisko. Obecny postęp w udoskonalaniu materiału z jakiego stent jest wykonany, skutkuje zmniejszeniem częstości zamknięcia stentu.

Czy stent może boleć?

stentu. Jako ciało obce w świetle tętnicy, stent, dopóki nie pokryje się śródbłonkiem, sprzyja miejscowej zakrzepicy w miejscu jego implantacji, mogąc sprowokować wczesną ostrą niedrożność tętnicy – z wystąpieniem bólów spoczynkowych, grożących ostrym zawałem serca.

Czy można pić alkohol po wstawieniu stentów?

Po takim epizodzie serce goi się około miesiąca, ale do roku od założenia stentów, zażywa się bardzo silne leki przeciwzakrzepowe, przy których nawet niewielka ilość alkoholu może podrażnić śluzówkę żołądka i spowodować niebezpieczne dla życia krwawienie.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: