Jak dbać o nowy samochód?

Jak długo docierać nowy samochód?

Najlepiej utrzymywać obroty na średnim poziomie 3000 do 3500. Dotyczy to pierwszych trzech do pięciu tysięcy przejechanych kilometrów. W tym czasie, warto też pamiętać, aby maksymalna prędkość, z jaką jedziemy nie przekraczała 130 km/h. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby nie przegrzewać silnika.

Czy na nowy samochód można stosować wosk?

Nawet w przypadku zakupu fabrycznie nowego auta – lakier jest nakładany przynajmniej kilka tygodni przed przekazaniem kluczyków – zatem jest już wtedy w pełni utwardzony. Oznacza to, że nałożenie wosku jest bezpieczne – tym bardziej warto zabezpieczyć lakier nowego samochodu, by zachować na długo jego perfekcyjny stan.

Jak myć nowy samochód z salonu?

Mycie nowego auta należy przeprowadzać ręcznie lub bezdotykowo przy pomocy myjki ciśnieniowej. Regularne wizyty na myjniach automatycznych nie są zalecane, gdyż mogą skończyć się powstaniem charakterystycznych, kolistych zarysowań zwanych swirlami.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: