Jak czytać oznaczenia szyb samochodowych?

Jak czytać oznaczenia szyb w samochodzie?

To jest orientacyjna data produkcji szyby. Liczba oznacza rok produkcji, np. 14 to rok 2014, a 6 to 2006 rok, ale może to być też 2016 rok — zależnie od producenta. Kropki przed i za cyfrą/liczbą odpowiadają natomiast miesiącowi, w którym szyba wyjechała z fabryki.

Co oznacza e9 na szybie?

Rok produkcji oznaczony jest dwiema lub jedną ostatnią cyfrą, np. 12 lub 2 to 2012 rok, 10 lub 0 to 2010 rok, 99 lub 9 to 1999 rok. Kropki oznaczają miesiąc produkcji i może ich być maksymalnie sześć. Kropki od stycznia do czerwca znajdują się przed cyfrą.

Jak rozpoznać szybę Atermiczną?

Szyby atermiczne są w kolorze zielonkawym, mogą być także fabrycznie przyciemniane. Na szybach są odpowiednie oznaczenia. Miałem takie zielone szyby w hondzie crv.

Co oznacza IR na szybie?

Szyby odbijające promienie podczerwone – IR Siglasol™ posiada folię odbijającą promienie podczerwone umieszczoną między dwiema taflami szkła. Produkt ten może być używany we wszystkich przeszklonych otworach pojazdu.

Jak odczytać datę na szybie?

Data produkcji szyby jest podana zazwyczaj na samym dole, a składa się z cyfr i kropek, które mogą stać przed lub za cyframi. I tak, rok produkcji odczytujemy za pomocą jednej lub dwóch cyfr, które oznaczają dwie ostatnie cyfry w dacie, np. rok 2010 to 10 lub 0, 2015 – 15 lub 5, 1997 – 97 lub 7.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: