Jak cofnąć licznik gazu?

Jak cofnąć licznik od gazu?

Często naklejają na liczniki takie paski, które wykryją przyłożenie silnego pola magnetycznego i wtedy ten co odczytuje to zobaczy. Na tej podstawie mogliby naliczyć wg.

Jak podac stan licznika gazowego?

Najważniejsza jest liczba przed przecinkiem i to właśnie ją wystarczy podać sprzedawcy gazu. Po przecinku znajdują się wartości dziesiętne i tysięczne, które mają niewielki wpływ na wartość pojawiającą się na fakturze i tych liczb się nie podaje. Stan licznika jest podawany w metrach sześciennych (m3).

Czy licznik gazu może oszukiwać?

Gazownicy ze Słupska twierdzą jednak, że przepisy dopuszczają dla gazomierzy określone granice błędu pomiaru. W tym przypadku dopuszczalne jest zaniżanie zużycia w granicach do sześciu procent i zawyżanie aż do progu trzech procent.

Jak ukryć licznik gazowy?

Możesz go zabudować w szafce z materiałów conajmniej trudnozapalnych, posiadającej otwory wentylacyjne. Ja jednak na Twoim miejscu wydałbym parę złotych i wykopałbym gazomierz na klatkę schodową, a jeśli nie, to przynajmniej do przedpokoju. (po uprzednim uzyskaniu warunków technicznych od dostawcy gazu).

Jak zatrzymać licznik energii elektrycznej?

Do niedawna popularną i prostą metodą oszukiwania dostawcy prądu było przykładanie magnesu neodymowego do licznika, który wtedy zwalnia lub nawet zatrzymuje się. Magnesy stosuje się też do zakłócania pracy przełącznika czasowego, który decyduje o taryfie, według której prąd jest rozliczany (nocna lub dzienna).

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: