Jak być bezpiecznym w lesie?

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu w lesie?

Nigdy nie idź do lasu podczas wiatrów, silnych wiatrów i burz. Jeśli podczas pobytu w lesie/parku zastała cię burza, wyłącz telefon komórkowy, nigdy nie chroń się pod najwyższymi drzewami. Czytaj informacje umieszczone na tablicach informacyjnych przy wejściach na szlaki, ścieżki i stosuj się do nich.

Czy las jest niebezpieczny?

Nasze lasy należą do jednych z najbezpieczniejszych na świecie. Naprawdę! Nie spotkamy w nich wielkich i groźnych dla ludzi drapieżników, kłębowisk jadowitych węży, śmiercionośnych pająków.

W jaki sposób można dbać o las?

W lesie należy przede wszystkim dbać o czystość. Nie wolno śmiecić w lesie . Równie ważne jest to, aby dbać o dobro mieszkańców lasu; nie wolno hałasować i robić ogniska.

Jak zdrowo i bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji?

Wakacje nad morzem, jeziorem, rzekąPływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik WOPR.Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.Nie skacz rozgrzany do wody. … Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. … Dbaj o czystość plaży.Nie wypływaj za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: