Jak bezpiecznie zapłacić za samochód?

Jak bezpiecznie kupić samochód?

Kiedy już ocenisz stan nadwozia, podnieś maskę i dokładnie obejrzyj silnik. Jeśli jest sprawny, nie będzie na nim śladów po oleju i wyciekach płynów. Silnik będzie suchy i tylko zakurzony. Uważaj, jeśli okaże się, że był umyty (jest zbyt czysty) – w ten sposób sprzedający być może chciał coś ukryć.

Jak zapłacić za zakupiony samochód?

Wypełniony formularz PCC-3 trzeba złożyć w centrum obsługi w urzędzie skarbowym, wysłać pocztą lub drogą elektroniczną. Z kolei kwotę podatku od kupna samochodu można wpłacić w kasie urzędu skarbowego w miejscu zamieszkania bądź wysłać przelewem na konto urzędu.

Czy można zapłacić za samochód przelewem?

Od 2023 r. w Polsce ma zostać wprowadzony limit płatności gotówkowych do 20 tys. złotych w transakcjach między przedsiębiorcami, a konsumentami indywidualnymi. Powyżej tej kwoty niezbędne będzie uregulowanie rachunku za pomocą przelewu bankowego.

Czy mogę zaplacic za samochód gotówką?

złotych pomiędzy przedsiębiorcami, a konsumentami indywidualnymi – powyżej tej kwoty niezbędne będzie uregulowanie rachunku za pomocą przelewu bankowego. Nowe przepisy miały wejść już w tym roku, jednak nastąpiła zmiana i dopiero od 2023 r. gotówką nie zapłacimy za samochód wart ponad 20 tys. złotych.

Jak najlepiej kupić samochód?

Jeżeli mamy odpowiednie oszczędności i kupno samochodu nie stanowi problemu dla naszego zabezpieczenia finansowego, to zdecydowanie korzystniej jest kupić pojazd za gotówkę. Musimy mieć świadomość, że przez cały okres kredytowania spłacimy około 20-50% więcej niż wynosiła pierwotna cena samochodu.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: