Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

Jak bezpiecznie wynająć samochód?

Jeśli wybieramy się za granicę i tam planujemy wynająć samochód, korzystajmy wyłącznie z usług sprawdzonych wypożyczalni. W Europie największymi i najczęściej polecanymi będą np. Europcar, Sixt, Avis lub Hertz. Ostrożnie zaś powinniśmy podchodzić do lokalnych wypożyczalni, które kuszą niską ceną.

Czy warto wypożyczyć samochód?

Oczywiście, że warto! Tylko pod pewnymi warunkami. Wynajem samochodów zdecydowanie bardziej się opłaca, gdy chodzi o sytuacje krótkotrwałe. Jeżeli potrzebujemy auta na dłużej, wtedy warto rozważyć inne opcje, łącznie z zakupem.

Jak najlepiej wynająć auto?

Bezpośrednio u firmy. Co do biur to największe wypożyczalnie w Europie to Hertz, Europcar, Avis oraz Sixt. Ponieważ są to duże firmy, właśnie im ufam najbardziej. Często mają też swoje „budżetowe” oddziały, w których wynajmują troszkę niższego standardu auta w niższych cenach.

Czy trzeba myć auto z wypożyczalni?

Niektóre wypożyczalnie w momencie wynajmu samochodu wliczają w cenę czyszczenie takiego auta po zdaniu samochodu. W cenę wynajmu samochodu wliczone jest tzw. czyszczenie „normalne”. Normalnym czyszczeniem określamy mycie z zewnątrz w normalnej myjni oraz czyszczenie wewnątrz za pomocą odkurzacza.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: