islandia jakie ubezpieczenie

Czy karta EKUZ dziala na Islandii?

Ważne! Jeżeli nie jesteś obywatelem państwa członkowskiego UE, to nie możesz skorzystać w Islandii z bezpłatnego leczenia na EKUZ. wizyta u lekarza pierwszego kontaktu – w godzinach pracy: 1200 koron islandzkich, poza godzinami pracy: 3100 koron islandzkich.

Co obejmuje EKUZ za granicą?

Karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, pozwala na skorzystanie z opieki medycznej na terenie innego kraju należącego do Unii Europejskiej oraz w Liechtensteinie, Szwajcarii, Islandii i Norwegii.

Czy w Islandii jest bezpiecznie?

Islandia jest bardzo bezpieczna – praktycznie nie ma tutaj przestępczości. To wyjątkowo bezpieczne miejsce. Nie mamy również armii, a nasza policja nie nosi broni.

Jakie ubezpieczenie samochodu na Islandii?

Na Islandii samochody – a przynajmniej większość z nich – mają już podstawowe ubezpieczenia zwane Collision Damage Waiver (AC, z angielskiego CDW – ubezpieczenie od wypadku) oraz Theft Protection (TP, ubezpieczenie od kradzieży), które zawarte są w cenie wynajmu.

Jak najlepiej płacić na Islandii?

W praktyce nie warto zabierać i nosić ze sobą gotówki. Wszędzie i za wszystko zapłacisz na Islandii kartą. Karty płatnicze Visa i MasterCard są powszechnie akceptowane, ale również z akceptacją kart amerykańskich nie ma problemów.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: