Ile zwolnienia po operacji przepukliny kresy białej?

Ile należy się zwolnienia po operacji przepukliny?

Po operacji przepukliny pacjent otrzyma zwolnienie lekarskie na okres 2-3 tygodni, jednak w zależności od charakteruy wykonywanej pracy czas niezdolności do jej wykonywania może być dłuższy. Na prowadzenie pojazdów mechanicznych można pozwolić sobie po tygodniu.

Ile czasu nie można Dzwigac po operacji przepukliny?

Dwa tygodnie po operacji przepukliny pachwinowej Początkowo nie można nic dźwigać, bo podnoszenie ciężarów uruchamia tzw. tłocznię brzuszną, czyli dokładnie te mięśnie, które były przecięte. Trzeba je więc oszczędzać, nosząc początkowo nie więcej niż 1 kilogram i stopniowo zwiększając obciążenie do 3-4.

Czego nie wolno robić po operacji przepukliny pępkowej?

Przez kilka pierwszych tygodni należy unikać wzrostów ciśnienia panującego w jamie brzusznej, które są powodowane przez dźwiganie lub parcie. Po zakończeniu procesu rekonwalescencji, warto zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia przepukliny poprzez wzmocnienie mięśni brzucha, zmniejszenie masy ciała i rzucenie palenia.

Czy można siedziec po operacji przepukliny?

Lekarze zalecają jednak jak najwcześniejsze wstanie z łóżka i chodzenie, ponieważ pozwala to przywrócić prawidłową perystaltykę jelit, a także chroni przed powstawaniem zrostów oraz ciągnącej blizny. Po tygodniu od operacji możemy już zacząć samodzielnie prowadzić samochód.

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: